Україною цікавляться, Україною захоплюються, Україну підтримують — Галина Куц

Професор, політолог та депутат Харківської обласної ради від ЄС Галина Куц перебуває у складі української делегації в Стокгольмі. 

Четверо депутатів обласних рад з різних областей України (Київська, Харківська, Волинська, Дніпропетровська) та народний депутат України Олексій Гончаренко приїхали до столиці Швеції розказати про активний опір України російській агресії. 

«Кожен з нас доносив важливу інформацію про ситуацію у власному регіоні у час війни. У моїй презентації я акцентувала увагу на тому, що росія, окрім військового фронту, відкрила на Харківщині й інші фронти: енергетичний, екологічний, освітній, культурний, інформаційно-психологічний та ін. Я навела аналітику щодо різних типів терору на цих фронтах, який росія впровадила у нашому регіоні», — коментує Галина Куц.

Вони мали зустрічі зі шведськими депутатами в парламенті та Міністерстві закордонних справ Швеції:

«Їх дивували іноді звичні вже для нас речі. Коли я сказала, що мій Сковородинівський університет зруйновано російською ракетою, до мене окремо підходили і виясняли: як же ми тепер працюємо, як же тепер студенти вчаться. Приходилося розказувати про особливості освітнього процесу у період воєнного стану, про проблеми з інтернетом. Приходилося пояснювати, що це, на жаль, типова ситуація для Харкова, оскільки постраждали від війни у нас понад два десятки університетів, а також сотні шкіл», — резюмує Галина Куц.