До Дня гідності та свободи харків’яни зібралися в символічному місці (ВІДЕО)

Пам’ятник Шевченка завжди був об’єднавчим символом патріотичного середовища Харкова, біля якого постійно відбувалися збори громадян, мітинги, культурні заходи.

Саме тому з нагоди Дня гідності та свободи наші партійці, депутати, прихильники вирішили знову зібратися біля пам’ятника, згадати важливі події для держави та міста, а також вшанувати пам’ять полеглих героїв:

«Саме зараз Україна відстоює не тільки європейські цінності, а цінності всього світу. А цінність світу — це мир, це вільне життя, це свобода, це прагнення робити те, що саме ти вважаєш правильним», — звернулася до присутніх волонтер та голова благодійного фонду «Сестра милосердя» Ярина Чаговець.

Вона наголосила, що зараз Харків також є на передовій всього світу на дуже болючих та страшних подіях, коли росія розв’язала вже повномасштабну війну проти України.

Відомий благодійник та меценат, голова фракції ЄС у Харківській обласній раді Олександр Скорик звернувся до присутніх зі словами вдячності, адже кожен з них так чи інакше долучається до наближення нашої перемоги — хтось волонтерить, хтось зі зброєю в руках захищає українські території:

«Я гордий тим, що у нас є така команда справжніх патріотів, справжніх волонтерів, справжніх захисників нашої держави, які з першого дня відвойовують те, за що загинули на Майдані наші перші хлопці — це Свобода і Гідність, це те, без чого українці жити не зможуть», — зауважує Олександр Скорик.

Волонтер та очільник фракції ЄС у Харківській районній раді Богдан Ткачук пригадав події 2014 року, те, що відбувалося в парку Шевченка, на площі Свободи:

«Дуже тішить, що пройшли ці роки, і я не чую тих людей, які вийшли б і сказали, що хочуть російську мову, хочуть до росії. Я вважаю, що це корінний перелом в кожному з цих людей, в харківській громаді», — говорить Богдан Ткачук.

Ігор Ісаєнко, депутат Харківської міської ради, згадав рік, коли вони збиралися на майдані Героїв Небесної Сотні, й зробили все залежне для встановлення гідного пам’ятника:

«Ми виконаємо всі зобов’язання, які брали як депутати. Ми будемо мати наші символи, зараз ці символи живуть в наших серцях», — говорить Ігор Ісаєнко.

Волонтер та депутат Краснокутської селищної ради Ганна Безверха, яка з 2014 року допомагає захисникам і з початком повномасштабного вторгнення їздить в найгарячіші точки фронту, зауважила як майдани внесли корективи не лише в її життя, а і в життя її дітей та онуків. 

Вона пригадала ситуацію на одному з дитячих блок-постів, де діти попросили подарувати їм донецький прапор, який, за їхнім переконанням, є червоно-чорним:

«Я хочу, щоб ми, всі наші рідні, наші друзі виховували наших дітей, наших внуків в любові і патріотизмі до нашої країни, щоб у них не було сумнівів, на якій мові спілкуватися, яку пісню співати і як підтримувати один одного», — резюмувала Ганна Безверха свій виступ.