Ірина Фріз: Україна перебуває в центрі створення нової системи світової безпеки

Народний депутат України від “Європейської Солідарності” Ірина Фріз прокоментувала зустріч очільників оборонних відомств союзників України на американській військовій базі Рамштайн в Німеччини за підсумками якої фактично було створено широку антипутінську коаліцію:

Мене оптимістично надихає ця зустріч, тому що вона символізує відродження міжнародної коаліції на підтримку України. Тому що 43 країни дали чіткий сигнал путіну, що Україна не залишається сам на сам. І якщо путін намагається перешкоджати розширенню НАТО, то ця зустріч свідчення того, що утворюється новий альянс і він вже створений. Там не лише країни НАТО, які об’єдналися для того, щоб дати рішучу відсіч агресору путіну”, – коментує Ірина Фріз.

Вона наголосила, що світ має надавати адекватну відповідь на застосування росією неконвенційної зброї. Одна з домовленостей під час зустрічі з Генсеком ООН передбачала надання можливості зробити гуманітарну евакуацію з Маріуполя, проте згодом в Кремлі почали спростовувати ці речі:

Вся система світової безпеки, яка була до війни Росії проти України, зазнала краху. І зараз ми є фактично в центрі розбудови нової системи світової безпеки, яка зможе в майбутньому зупиняти будь-якого агресора, який буде вдаватися до подібних дій”, – підкреслила Ірина Фріз в ефірі безпідставно вимкнутого владою Телеканалу “Прямий”.