Харківська молодь, спортсмени, театрали та депутати вийшли з брифінгом на підтримку Петра Порошенка

14 січня в офісі партії “Європейська Солідарність” в Харкові пройшов брифінг лідерів громадської думки щодо неприпустимості вжиття репресивних методів чинною владою та організації політичних переслідувань, що підривають демократичні інститути й цінності та є тривожним сигналом повернення практик часів Януковича і спроб утвердити авторитарний режим в Україні:

“Оголошення фейкової “підозри” Петра Порошенка, який протягом п’яти років  очолював спротив російській агресії, – це саме той крок Зеленського, якому тихо аплодують в Кремлі”, – звернувся до присутніх управлінець, підприємець, волонтер та меценат, лідер фракції ЄС у Харківській обласній раді Олександр Скорик.

Він підкреслив, що атака на лідера опозиції – це лише частина загальної картини системних переслідувань, що здійснює режим Зеленського проти патріотів. Справи проти Андрія Антоненка, Юлії Кузьменко та Яни Дугарь, активістки Майдану Тетяни Чорновол, генерала-кіборга Марченка або генерала Павловського, до цього списку також увійшов Петро Порошенко. І цілком очевидно, що переслідування патріотів, активістів та опозиції – частина сланованої операції Зеленського з побудови в Україні авторитарного режиму.   

Далі слово взяла доктор політичних наук, професор кафедри політології, соціології та культурології, депутат фракції ЄС у Харківській обласній раді Галина Куц. Вона наголосила, що лідер Петро Порошенко – це лідер системної опозиції, і зараз відбувається згортання демократичних практик, коли проти лідера опозиції висувається надумане обвинувачення у державній зраді. З точки зору західної демократії ця справа потерпить фіаско, але для виборців з “совковим” типом мислення працює радянський менталітет, що президент відповідальний за всіх, що власність можна зруйнувати. 

“І упускається ще той момент, що коли сталася війна, більшість наших ТЕЦ, всі котельні були споряджені на антрацитове вугілля, яке фактично видобувається на території Донбасу. І за часів правління Порошенка ішло швидкими темпами переобладнання тих котелень на інший тип вугілля, щоб Україна не замерзла. І це тихенько замовчується”, – коментує Галина Куц.

“З точки зору політичних процесів захід розуміє, що йде наступ на демократію. Тому що це лідер конструктивний державницької сили системної опозиції”, – зауважила Галина Куц.

17 січня Солідарна Молодь Харкова буде пліч-о-пліч з колегами з “ЄС” та усіма небайдужими громадянами стояти на захисті демократії та майбутнього України без тиску та диктаторських методів. 

“Нам не все одно, в якій Україні жити. В країні диктатури чи демократії. В країні, де правоохоронні органи стоять на захисті прав своїх громадян, а не шиють справи на тих, хто не мовчить про чергові зашквари чинної влади. В країні, де ми чітко розуміємо вектор розвитку держави, а не так, що сьогодні ми дивимось в Європу, а завтра мріємо про переговори з ворогом. В країні де правосуддя працює, а не купується тиском, владою, грошима. Де політика державного управління базується на покрокових та продуманих реформах, а не на популістських відео”, – наголосила представниця Солідарної Молоді Харкова Дарія Конох.

“Цього понеділка ми їдемо в Київ зустрічати нашого лідера. Ми їдемо для того, щоб зустріти Петра Олексійовича і показати владі, що суспільство незадоволене такими диктаторскими методами. Ми готові до будь-яких провокацій” , – підкреслив волонтер, громадський діяч, підприємець, співзасновник благодійного фонду та голова фракції ЄС у Харківській міській раді Олег Абрамичев.

“П’ять років президентства Петра Порошенка дали нам можливість гордитися Україною. Ми з задоволенням ходили до кінотеатрів дивитися фільми українською мовою, ми з гордістю підіймали український прапор на міжнародних змаганнях”, – зауважив тренер та очільник українського відділення Міжнародної федерації Фудокан карате-до Юрій Повх.

Він підкреслив, що їм – спортсменам, відверто боляче спостерігати, як знищують патріотів та героїв України, і тому 17 січня українські спортсмени також їдуть до Києва підтримати лідера опозиції.

Олександр Ковшун – головний режисер театру ім. Т.Г. Шевченка, який цьогоріч буде відзначати 100 років, порівняв ситуацію, яка зараз відбувається навколо висунення підозри п’ятому президенту України, з театром абсурду.

“Будь-який диктат, який може бути як вплив на творчі процеси – колосальна помилка, яка заважає розвиватися культурі. Так само і в політиці не може бути диктаторських одноосібних рішень. У нас все ж таки демократична країна, людей не можна переслідувати за їхні переконання”, – переконаний Олександр Ковшун.

Він згадав 2014 рік, коли попри буремність подій, на театр все таки виділялися кошти і вони робили свою справу, тому що театр так само впливає на душі та серця людей. Театральна спільнота Харкова в особі Олександра Ковшуна висловлює побоювання, що розпочинаються зворотні процеси й відбувається згортання ситуації, а сам театр перетворюється у “95 квартал”, адже фінансування театрів скорочується, а певні програми згортаються.

Тому 17 січня маємо підтримати Петра Порошенка, адже від нашої єдності залежить майбутнє нашої держави. Доведемо владі, що ми готові захищати Україну й не дамо зруйнувати демократію та побудувати авторитаризм в нашій країні.