У Харкові на виборчих дільницях були зафіксовані численні порушення

Минуло 5 з половиною годин з початку голосування за обрання Харківського міського голови. За отриманою нами інформацією, явка в Харкові на 13:30 не перевищує 14%

За цей час на виборчих дільницях були зафіксовані такі порушення:

  • Фотографування виборчого бюлетеня.

Виборець не має права фотографувати свій виборчий бюлетень, тому що таким чином він порушує одну із головних засад виборчого права – таємницю голосування.

  • Спроби отримати бюлетень за пенсійним посвідченням.

Нагадуємо, що відповідно Виборчого кодексу до документів, які є підставою для отримання виборчого бюлетеня і можуть бути використані на звичайних та спеціальних виборчих дільницях під час голосування на місцевих виборах належать: паспорт громадянина України (у вигляді паспортної книжечки або картки); тимчасове посвідчення громадянина України (для осіб, недавно прийнятих до громадянства України).

  • На виборчій дільниці виборці здійснювали своє волевиявлення вдвох в одній кабінці для голосування.

Згідно з ч. 5 ст. 248 Виборчого кодексу, під час заповнення виборчого бюлетеня забороняється присутність інших осіб, здійснення фото- та відеофіксації у будь-який спосіб.

  • На одній із виборчих дільниць виборча скринька опечатана лише однією пломбою.

Відповідно до п. 4.2. Постанови Центральної виборчої комісії № 165 від 08.08.2020 року, зібрані виборчі скриньки ретельно перевіряються на їх придатність для використання під час голосування та опломбовуються двома пломбами або в разі неможливості опечатуються печаткою виборчої комісії перед початком голосування.

  • На виборчу дільницю офіційних спостерігачів не пускали без COVID-документів – сертифіката про вакцинацію або негативного ПЛР-тест.

Проте зауважимо, що жоден нормативно-правовий акт не встановлює обов’язкової вимоги щодо необхідності для офіційних спостерігачів мати вказані документи.

  • На спеціальній дільниці до закінчення голосування члени дільничної виборчої комісії підписали пусті протоколи про підрахунок голосів виборців, що є ГРУБИМ порушенням норм Виборчого кодексу.

Європейська Солідарність закликає дотримуватися норм виборчого права на позачергових виборах Харківського міського голови, адже право вибору — це одна з головних цінностей Європи.

Закликаємо відповідально поставитися до виконання громадянського обов’язку.