Презентація фільму “Сковорода у Бабаях. Мрії”

Сьогодні, 30 вересня, голова фракції “Європейської Солідарності” в Харківській обласній раді Олександр Скорик відвідав Харківський прес-клуб, де відбулась презентація фільму “Сковорода у Бабаях. Мрії”.

Життя українського філософа, педагога і богослова Григорія Сковороди нерозривно пов’язане зі Слобожанщиною, зокрема з селищем Бабаї, де у садибі Щербініна він жив та творив.

Бабаї – місце, що дихає та зберігає пам’ять про нашого просвітника і філософа. Саме у садибі поміщика Щербініна Сковорода закінчував роботу над “Байками харківськими”. Це місце є історичною та архітектурною домінантою селища, воно має велику силу, надихає, але, на жаль, під впливом часу пам’ятка руйнується”, – зазначив Олександр Скорик.

Команда “Європейської Солідарності” не стоїть осторонь цієї проблеми та докладає максимум зусиль для її розв’язання. 10 червня на сесії V Харківської обласної ради було виділено кошти на проєкт щодо розробки науково-проєктної документації з проведення першочергових робіт з консервації садиби.

Олександр Скорик висловив сподівання щодо найшвидшої реконструкції історичної пам’ятки.

Сподіваюсь, що зовсім скоро садиба Щербініних поверне своє обличчя та перетвориться на неймовірну історико-культурну перлину для місцевих мешканців і туристів, які мандрують шляхами Григорія Сковороди”.

Він наголосив на тому, що вже наступного року Харківщина та уся Україна відзначатиме 300-річчя від народження “українського Сократа” і ми маємо зробити все, щоб цей ювілей відбувся на високому державному рівні.

Також Скорик подякував усім творцям фільму “Сковорода у Бабаях. Мрії”.