Олександр Скорик: В Україні продовжує суттєво зростати кількість боржників з оплати комунальних послуг

Порівнюючи з минулим роком, кількість боргів українців за комунальні послуги виросла у 1,5 раза. Якщо минулого року було зафіксовано 294 789 боргів за комунальні послуги, то вже у серпні поточного року їх кількість збільшилась на 155 964 провадження.

Ситуація поступово загострюється, і для того, щоб вона не стала критичною, маємо діяти. Під час чергової сесії Харківської обласної ради я звертався до депутатів усіх фракцій з вимогою підтримати ініційовані нашою фракцією звернення до Президента України, Кабінету міністрів та Верховної Ради задля покращення соціального становища українців, серед яких:

– забезпечити обґрунтований рівень тарифів;

– врахувати у держбюджеті на наступний рік достатній обсяг коштів для виплати субсидій;

– спрямувати не менше 20 млн грн. від траншу наданого МВФ на виплати субсидій та забезпечити їх автоматичне нарахування;

– здійснити у листопаді поточного року виплати “13 пенсії” людям, пенсії яких нижче середніх.

Наші депутати різних рівнів по всій країні спрямовують аналогічні звернення і багато рад вже їх підтримали. Адже велика кількість українців просто буде не в стані пережити чергове підвищення тарифів, які обіцяє чинна влада. За два роки владою було зруйновано систему нарахування субсидій, крім того, змушені констатувати наявність штучних обмежень отримання соціальної допомоги.

Звертаюся до депутатів усіх фракцій різних рад підтримати ці ініціативи та не допустити колапсу органів місцевого самоврядування на Харківщині.