Ірина Фріз спільно з колегами з ВРУ зареєстрували постанову «Про відзначення 100-річчя з дня заснування Харківського театру ім. Т.Г. Шевченка»

Народний депутат «Європейської Солідарності» та голова Харківської територіальної організації Ірина Фріз спільно з колегами з ВРУ зареєстрували постанову №6091 «Про відзначення 100-річчя з дня заснування Харківського державного академічного українського драматичного театру ім. Т.Г. Шевченка»:

«Під час нещодавнього візиту до Харкова п’ятого президента Петра Порошенка відбулась зустріч з інтелігенцією та культурними діячами, письменниками, режисерами, поетами, молоддю. На цій зустрічі було піднято питання відзначення 100-річчя заснування драматичного театру ім. Т.Г.Шевченка», – коментує Ірина Фріз. 

Проектом Постанови пропонується Урочисто відзначити на державному

рівні 100-річчя з дня заснування театру. Крім цього, пропонується рекомендувати Кабінету Міністрів України провести роботи та проведення заходів щодо відзначення на державному рівні 100-річчя з дня заснування.

Колектив театру було засновано 31 березня 1922 року легендарним реформатором українського театру – Лесем Курбасом, який увійшов в історію як фундатор українського модерного театру. За часи свого існування у театрі поставлено понад 50 вистав, серед яких: «Отелло» та «Гамлет» В. Шекспіра, «З коханням не жартують» П. Кальдерона, «Підступність і кохання» Ф. Шіллера, «Украдене щастя» І. Франка та багато інших. 

«Протягом театральних сезонів у театрі постійно працює музей, який залучає до роботи викладачів та студентів творчих вищих навчальних закладів: театрознавців, краєзнавців, музеєзнавців та журналістів. У музеї проводяться екскурсії, присвячені життю і творчості Леся Курбаса і Харківського періоду його діяльності, та історії створення театру у Харкові», – підкреслює Ірина Фріз.

Одним із важливих положень політичної програми “Європейської Солідарності” є підтримка розвитку культури на Харківщині.