Депутати “ЄС” проголосували проти призначення Едуарда Хомченка на посаду директора “Харківського обласного медичного фахового коледжу”

Депутати “Європейської Солідарності” проголосували категорично проти призначення Едуарда Хомченка на посаду директора комунального закладу охорони здоров’я “Харківський обласний медичний фаховий коледж”.

Підставами для цього рішення стали непоодинокі випадки відрахування студентів за сфабрикованими наказами керівництва закладу.

Ще у червні до депутата “Європейської Солідарності”, голови “Об’єднання дружин і матерів бійців учасників АТО” Ольги Лехан звернулася Лілана Назарчук – студентка цього коледжу. Дівчина повідомила, що керівництво навчального закладу, який очолює Едуард Хомченко, вирішило її відрахувати з четвертого курсу з порушенням українського законодавства.

Для з’ясування усіх подробиць цієї справи було створено робочу групу за участі представників різних департаментів Харківської обласної ради та депутатів облради Олександра Скорика, Галини Куц та Ольги Лехан.

Однак отримати необхідну інформацію від керівництва установии так і не вдалося, не виключено, що в справі має місце корупційна складова.

Коли була створена комісія, коли ми ознайомилися з освітнім процесом закладу, сталі відомі такі факти: для того, щоб відрахувати студента треба просто поставити одну незадовільну оцінку, а потім не допустити до державних іспитів – що і було зроблено. При цьому нам надали протокол засідання студентської ради, який рекомендував звільнити цих студентів, у документі немає ні складу ради, ні хто голосував “за”, хто – “проти”, – наголосив з трибуни Харківської обласної ради голова фракції “Європейської Солідарності” Олександр Скорик.

Олександр Скорик повідомив, що за чотири місяці за період з 1 січня по 1 травня було відраховано 29 студентів, а зараховано – 21. Він наголосив на неприпустимості таких дій, особливо у часи, коли уся країна та увесь світ потерпає від пандемії.

Народним депутатом, головою Харківської територіальної організації “Європейська Солідарність” Іриною Фріз було направлено відповідне звернення до органів виконавчої влади з вимогою провести перевірку комунального закладу “Харківський обласний медичний фаховий коледж” на предмет зловживань та фальсифікацій керівництвом.

“Європейська Солідарність” вважає, що Едуард Хомченко не тільки не гідний бути керівником цього закладу, а він має понести кримінальну відповідальність за порушення чинного законодавства України.