Ірина Фріз спільно з колегами зареєструвала законопроєкт про адміністративну відповідальність за порушення законів про декомунізацію

10 вересня народний депутат України від партії “Європейська Солідарність” та голова Харківської територіальної організації Ірина Фріз спільно з колегами зареєструвала важливий законопроєкт, яким пропонується доповнити Кодекс України про адміністративні правопорушення новою статтею, яка пропонує ввести адміністративну відповідальність за порушення посадовими особами органів державної влади та місцевого самоврядування вимог законодавства про декомунізацію в розмірі від п‘ятисот до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян:

В головах окремих посадовців «червона зірка, серп і молот» ще палають до сьогодні і не тому, що вони залишились прихильниками КПРС чи СРСР, виключно тому, що вони спекулюють на емоціях та відношенні певних людей до минулого. Зокрема епопея з перейменуванням проспекта Григоренка на проспект Жукова в Харкові з подачі місцевої влади, вже стала публічним вироком цим чиновникам. Але для того, щоб зупинити цей «парад маразмів» та порушення Закону про декомунізацію, ми сьогодні спільно з колегами зареєстрували законопроект”, – зауважила Ірина Фріз.

В Україні чимало випадків, серед яких місцева влада, спекулюючи на емоціях та відношенні певних людей до минулого, продовжує порушувати закони про декомунізацію, повертаючи об’єктам топоніміки заборонену символіку:

Декомунізаційні закони мали стати червоною лінією між комуністичним минулим і теперішнім та майбутнім, яке ми намагаємося вибудовувати на основі тих цінностей, за які загинули найкращі українці та громадяни інших держав. Однак наразі змушені споглядати та брати участь у протидії ганебним спробам реваншистів повернути на терени України заборонену символіку й імена”, – прокоментував лідер фракції “Європейська Солідарність” у Харківській обласній раді Скорик Олександр наводячи приклад, як представники ОПЗЖ на Харківщині відновили пам’ятний знак «дружби українського та російського народів», однак завдяки пильній увазі активістів він не простояв і декількох годин.

Крім того, у місті Барвінковому міська рада на восьмому році війни взагалі відмовлялася змінювати назву вулиці Московська на честь загиблого уродженця цього міста.

І це лише резонансні ситуації, які завдяки публічному розголосу не переросли у повномасштабний реванш п’ятої колони.

Розраховуємо, що даний законопроєкт підтримає максимальна кількість представників демократичних сил депутатського корпусу!