76-та річниця завершення Другої світової війни

Сьогодні весь світ відзначає 76-ту річницю завершення Другої світової війни

2 вересня 1945 року Японією повністю було прийнято умови Потсдамської декларації. Капітуляція останнього активного союзника нацистської Німеччини знаменувала завершення найбільшого в історії людства збройного конфлікту між двома кривавими тоталітарними режимами, хоча й окремі військові конфлікти, породжені ним, точилися декілька років, і якщо один з цих режимів було повністю переможено, то через агресію правонаступниці іншого весь цивілізований світ змушений потерпати й донині.

У війні брала участь 61 країна (80% населення Землі), воєнні дії відбувалися на територіях 40 з них. Вперше було використано ядерну зброю. До військових формувань мобілізовано 110 млн.осіб. Загальна кількість втрат становить близько 60 млн.чоловік, із них безпосередньо на фронтах загинули 27 млн. чоловік…

Український народ став одним із найбільш постраждалих народів у роки Другої світової війни. Плекаймо вічну пам’ять про полеглих та шануймо усіх ветеранів, які виборювали нашу свободу й незалежність. Захищаючи сьогодні право на мирне життя у вільній країні, ми гідно продовжуємо традиції попередніх поколінь!