Микола Княжицький: Нинішній склад Національної ради має піти у відставку

26 липня виповнилося рівно 10 днів від дати набрання чинності статті Закону про державну мову, яка зобов’язала всі телеканали транслювати всі фільми виключно державною мовою!

За цей час Нацрада з питань телебачення не вжила жодних серйозних заходів щодо порушників, а лише знаходила чергові пояснення, чому вона не буде реагувати на ці порушення. Раніше мовний омбудсмен Тарас Кремінь назвав шість телеканалів, які не дотримуються закону про мову. Серед головних порушників – телеканали «Інтер», «Україна», ICTV, «Мега», НТН, К1. 

Натомість Національна рада з питань телебачення та радіомовлення вважає, що “телеіндустрія виявилася непослідовною в питанні захисту мови”.

“Члени ради бачать очевидний факт порушення закону телеканалами, розуміють його, пишуть про нього в прес-релізах, але нічого не роблять щоб це припинити. Для цього ми вимагаємо на найпершому пленарному засіданні Верховної Ради України розглянути звіт Нацради та відхилити його, що тягне за собою відставку половини складу Нацради”, – коментує народний депутат від партії “Європейська Солідарність” Микола Княжицький.

Того ж самого фракція буде вимагати і від Президента України, який має засвідчити, чи дійсно для нього Україна та Державна мова важливіші за власні корпоративні інтереси:

“Вважаю, що через цю відверту антиукраїнську позицію Національної ради, нинішній її склад має піти у відставку!” – підкреслює Микола Княжицький.