Анатолій Козловський: У ситуації війни не може бути напівтонів – ти або за Україну, або за ворога

У Верховній Раді зареєстровано законопроект №5822, яким пропонується автоматично позбавляти громадянства України осіб, які добровільно отримали громадянство Російської Федерації. Серед авторів – народний депутат фракції “Європейська Солідарність” Микола Княжицький.

На фронті в мене з’явилося чітке розуміння, що у ситуації війни не може бути напівтонів – ти або за Україну, або за ворога. Іншого – не дано. Власники подвійного громадянства – агов, ви у випадку війни плануєте воювати за обидві Батьківщини?” – коментує ветеран російсько-української війни та депутат Харківської обласної ради від ЄС Анатолій Козловський.

6 липня секретар РНБО Олексій Данілов повідомив, що Росія видала 630 тис. своїх паспортів на окупованій території Донецької та Луганської областей. Крім того, в Україні відповідно до статті 4 Конституції існує єдине громадянство.Сучасна стратегія війни не передбачає можливості одночасного ведення бійцем оборонного і атакуючого вогню в обидва боки:

Я б взагалі поставив питання щодо оновлення інституту громадянства. Нехай би українське повноцінне громадянство з правом ставати депутатами та можливістю голосувати повинно надаватися тільки після служби в армії та проходження екзаменів на знання української мови та історії”, – додає Анатолій Козловський.

Введення подвійного громадянства лише посилює ймовірність іноземного втручання у внутрішню політику України та створює передумови для цього. Власне, свідками чого ми й стали

В умовах війни та потужного тиску громадянство перестає бути просто бюрократичним елементом. Сьогодні громадянство зобов’язує нас у будь-який момент бути готовим стати на захист Батьківщини. Український громадянин дорівнює український солдат, і жодних інших змінних у це арифметичне рівняння не додаси”, – резюмував депутат.