Справа про безпідставне виключення дружини українського захисника з медичного коледжу

Сьогодні за участі представників різних департаментів Харківської обласної ради, керівництва Комунального закладу охорони здоров’я “Харківський обласний медичний фаховий коледж” та депутатів обласної ради Європейської Солідарності Скорик Олександр, Галина Куц та Ольга Лехан відбулася зустріч робочої групи для перевірки діяльності вищевказаного медичного закладу, однак провести конструктивний діалог та отримати необхідну інформацію від керівництва установи НЕ ВДАЛОСЯ.

Нагадуємо, сьогоднішня зустріч пов’язана з ситуацією щодо безпідставного відрахування студентів коледжу, серед яких опинилася дружина українського захисника та ветерана АТО/ООС Ліліана Назарчук, яка власне й звернулася за допомогою до депутата “Європейської Солідарності” Ольги Лехан. Виявилося, що дівчину відрахували з порушенням українського законодавства, не виключено, що в справі має місце корупційна складова, саме це намагалася дослідити робоча група.

Лілану Назарчук відрахували на підставі доповідної записки, датованої 7 травня, хоча саме в цей день у дівчини проходив іспит. А 11 травня, не лишивши часу на перескладання, завідувач відділення Піддубна Тетяна Леонідівна повідомила її в повідомленні у Viber(!!!), що її відраховано. При цьому дівчина весь час тримала ситуацію на контролі, й відповіді на запитання про час перескладання так і не отримала, натомість їй надіслали фінальне повідомлення у Viber про відрахування.

В доповідній записці зазначається, що її звільнили за одну незадовільну оцінку. Однак в статуті самого ж закладу згідно пункту 6.10, затвердженому Харківською обласною радою, вказано, що відрахування здійснюється за умови більше двох незадовільних оцінок. За внутрішнім статутом закладу – однієї, однак з правом на перескладання.

Підставою стало рішення студентської ради, яка проходила невідомо де, невідомо в якому форматі та невідомо у якому кількісному складі. Адже згідно з положенням студради, яке завірено підписом директора, кворум має складати не менше двох третин присутніх, щоб приймати ті чи інші рішення. Протокол цієї інформації не містить. Крім того, голова студради в цей час мав бути на практиці.

Робоча група зверталася до керівництва закладу надати можливість поспілкуватися з головою студентської ради та завідувачем відділення, за чиїм підписом було відраховано 6 осіб за доповідною запискою. Однак представництво коледжу відмовилося надавати таку можливість за відсутності письмових офіційних запитів, хоча в українському законодавстві не вказано, що в ході перевірки кожне питання вимагає окремого письмового звернення.

У зв’язку з повним ігноруванням процесу перевірки “Європейська Солідарність” буде звертатися до голови Харківської обласної ради для створення ще однієї робочої групи з включенням до неї правоохоронних органів, органів прокуратури, досудового слідства.

Я вважаю, що діалога в нас не буде, тому що шановний пан директор та цей заклад не хоче з нами співпрацювати та надавати документи, тому ми пишемо акт, звертаємося до правоохоронних органів з ціллю зробити робочу групу та зробити перевірку згідно чинного законодавства”, – резюмував лідер фракції “Європейська Солідарність” у Харківській обласній раді Олександр Скорик.

Крім того, народний депутат від “Європейської Солідарності” Ірина Фріз прямувала депутатське звернення до органів виконавчої влади з вимогою провести превірку комунального закладу “Харківський обласний медичний коледж” на предмет зловживань та фальсифікацій керівництвом.

Скріни доповідної записки, протоколу, переписки з завідувачем, пунктів положення та статуту подаємо в коментарях нижче.