Олександр Скорик про ситуацію, що склалася з об’єднанням чотирьох вишів на Харківщині в один Державний біотехнічний університет

Голова фракції “Європейської Солідарності” в Харківській обласній раді Олександр Скорик під час сесійного засідання облради висловив занепокоєння ситуацією, що склалася з об’єднанням чотирьох вишів на Харківщині в один Державний біотехнічний університет.

Нагадаємо, 12 травня 2021 року Кабінетом міністрів України було прийнято розпорядження про створення Державного біотехнічного університету, до якого приєднуються:

  1. Харківський національний аграрний університет ім. Докучаєва;
  2. Харківський національний технічний університет сільського господарства імені Петра Василенка;
  3. Харківська державна зооветеринарна академія;
  4. Харківський державний університет харчування та торгівлі.

Чимало наших депутатів є випускниками цих вузів і колективи цих вищих навчальних закладів дуже стурбовані тієї ситуацією, що склалася. Їх непокоїть те, що ми не робимо приєднання до того чи іншого вузу, а створюємо новий навчальний заклад. І, наприклад, ХНАУ ім. Докучаєва, який нещодавно відзначив 205-ту річницю, припинить свій історичний цикл”, – обурився депутат “Європейської Солідарності”.

Олександр Скорик нагадав, що на базі цього навчального закладу було організовано чимало технічних університетів, зокрема – Харківський національний технічний університет сільського господарства імені Василенка, Сумський національний аграрний університет, Український науково-дослідний інститут лісового господарства та агролісомеліорації тощо.

Всі розуміють, що це об’єднання зроблено для того, щоб заощадити бюджетні кошти, але колективи не розуміють чому з ними не порадилися. Виникають питання: на базі чого буде це робитися, яким чином, де буде ректорат та як це буде функціонувати? Ці навчальні заклади звернулися для того, щоб ми, як депутати, звернулися до президента та уряду з тим, щоб врахували їхні вимоги і потреби”, – сказав голова фракції.