Галина Куц про масову ліквідації загальноосвітніх середніх закладів на Харківщині

Депутат Харківської обласної ради від “Європейської Солідарності”, Голова постійної комісії з питань науки, освіти та духовності Галина Куц звернулася до присутніх сесійної зали з проханням звернути увагу на ситуацію масвої ліквідації загальноосвітніх середніх закладів на Харківщині.

Одна хвиля вже пройшла, її вже поскорочували. Но саме зараз людям розказують, що це – плоди децентралізації. Хоча децентралізація призвела до позитивних моментів, вона збагатила громади” – пояснила Куц.

Представниця “Європейської Солідарності” наголосила на тому, що спотворене розуміння децентралізації призвело до масового закриття шкіл.

Нещодавно я здійснила робочу поїздку до Куп’янського району, де мала можливість поспілкуватися із вчителями та батьками трьох шкіл. Але ситуація настільки критична, що я хочу звернути увагу на те, якщо ми не включимося, то ми станемо тим скликанням за якого почнуть масово зникати освітні заклади”, – зауважила Галина Куц.

Голова комісії закликала звернутися до представників обласної державної адміністрації:

Оскільки обласна рада не має повноважень диктувати щось територіальним громадам, то ОДА – це та інституція, що відповідає за проведення державної освітньої політики в регіоні”.

Пані Галина наголосила на тому, що відбувається кричуще порушення законів. Згідно із ЗУ “Про повну загальну середню освіту” ліквідація загальноосвітніх закладів у сільській місцевості може відбуватися тільки після громадського обговорення. Натомість місцеві органи влади імітують процес громадського обговорення.

Крім цього, освітню субвенцію, яка приходить з державного бюджету, тепер рахують для них по-новому: як для міста (з вимогами більш високої наповнюваності класів), а не як для села.

Для того, щоб не отримати батьківський чи учительський Майдан, пропоную звернутися до Кабінету міністрів України і визначити, що Харківщина має статус унікальної території: одночасно прифронтової та прикордонної. Я наголошую, що формула освітньої субвенції має включати коефіцієнт, який включає цей статут до тих пір, поки йде війна з метою впровадження певних послаблень”, – резюмувала Галина Куц.