Пікет “Зупинимо конвеєр смерті!” (АНОНС)

Харкову потрібна нова, по-справжньому гуманна, програма поводження з тваринами. Зупинимо конвеєр смерті!

Закони із захисту тварин діють у всіх європейських країнах. В Україні правовий акт, що регулює відносини в цій сфері – Закон України “Про захист тварин від жорстокого поводження”, було прийнято у 2006 р. і він потребує змін, щоб привести у відповідність наше законодавство до європейських вимог.

Недосконалість та застарілість чинного закону призводить до того, що в Харкові існують гострі проблеми у відношенні чиновників до тварин. Ще під час проведення чемпіонату “Євро-2012″масові факти жорстокого поводження з тваринами викликали глибоке обурення європейської громадськості.

Головні зауваження громадських зоозахисників міжнародної організації захисту тварин ITV Grenzenlos після відвідин Харкова стосувалися діяльності Центру поводження з тваринами, серед яких найбільше їх занепокоїло ЗНИЩЕННЯ безпритульних тварин, яке посадовці називають гуманною евтаназією.

До Голови Комісії з питань забезпечення громадського порядку, дотримання законності, охорони прав, свобод та законних інтересів громадян, депутата Європейської Солідарності Пушкарьова Ігора неодноразово зверталися представники громадськості, зоозахисних організацій в місті з проханням втрутитися та припинити жорстоке поводження з тваринами. Масове знищення тварин відбувається в “Центрі поводження з тваринами”, який очолює Юлія Цибулька. Керівниця вирішила не розв’язувати проблемне питання цивілізованими методами. Вона легалізувала масове вбивство тварин в цьому центрі. Такий хибний та жорстокий підхід не лише не вирішує питання зменшення чисельності безпритульних тварин, а навпаки – сприяє створенню неконтрольованої ситуації.

Після робочої поїздки до “Центру поводження з тваринами” Ігор Пушкарьов підняв важливі питання на своїй комісії й наголосив на необхідності негайно припинити примусову евтаназію безпритульних тварин, яка відбувається коштом місцевої громади. Він запропонував запровадження практики врегулювання чисельності безпритульних тварин шляхом використання методу ВСВП (вилов – стерилізація – вакцинація – повернення), який працює у більшості ОТГ Харківської області.

Евтаназія безпритульних тварин є “печерним” методом для скорочення їх чисельності, вона має проводитися лише за ветеринарними показниками у випадках небезпечних та смертельних хвороб тварин. Натомість, метод ВСВП заявив себе як ефективний механізм, який використовують з метою поступового зниження та зупинки чисельності безпритульних тварин.На жаль, керівництво “Центру поводження з тваринами” не просто не сприймає європейські практики, а й веде дискредитаційні кампанії проти тих, хто має на меті розв’язувати проблему гуманними та сучасними методами.

Запрошуємо усіх небайдужих до участі в пікеті під Харківською міською радою 1 червня об 11:00. Харків’яни мають сказати рішуче –“Ні!” антигуманним методам знищення тварин. Керівництво міста має негайно ухвалити рішення для припинення вбивств тварин.

Діяльність КП «Центру поводження з тваринами» є несумісною з Європейським законодавством та Законами України. Тому 1 червня вимагатимемо відповіді від керівництва міста.