У Раді Європи закликали Україну розслідувати можливу причетність КДБ Білорусі до вбивства Шеремета

У Раді Європи закликали Україну розслідувати можливу причетність КДБ Білорусі до вбивства Шеремета. Про це йдеться в оприлюдненому вчора, 28 квітня, річному звіті Платформи Ради Європи захисту журналістики та безпеки журналістів.

У доповіді приділяється увага справі щодо вбивства журналіста Павла Шеремета, який загинув 20 липня 2016 року в Києві у результаті вибуху автомобіля, та наголошено:

У світлі нових свідчень про можливу причетність КДБ Білорусі до вбивства Павла Шеремета ми закликаємо українську владу провести нове розслідування щодо обставин навколо цього вбивства”.

Також у підтвердження цієї версії представники Ради Європи приводять записи телефонної розмови від 11 квітня 2012 року колишнього глави КДБ Білорусі Зайцева та працівників контртерористичного підрозділу КДБ “Альфа”, з якими обговорювали операцію з ліквідації Шеремета.

Рада Європи наголошує на необхідності проведення нового розслідування у цій справі, адже було досліджено не всі факти та докази, а версія причетності Білоруського КДБ взагалі не розглянута.

Крім того, наявні докази спростовують факт причетності музиканта та ветерана АТО Андрія Антоненка, лікаря й волонтера Юлії Кузьменко та військової медсестри Яни Дугарь.

Звіт Ради Європи фактично вказує на те, що Зеленський на сумнозвісній прес-конференції порушив презумпцію невинуватості, Конституцію та Закони України. Зеленський має нести не лише політичну відповідальність за здійснення тиску в ході розслідування справи Шеремета, а й за винесення безпідставних звинувачень проти Андрія Антоненка, Юліі Кузьменко та Яни Дугарь та порушення Законів України”, – зазначає народний депутат, голова Харківської територіальної організації Європейської Солідарності Ірина Фріз.