Європейська Солідарність ініціювала позачергову сесію у Верховній Раді

Європейська Солідарність ініціювала позачергову сесію у Верховній Раді для розгляду проєкту постанови №5299, що спрямована на протидію поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.

Постанова пропонувала невідкладно скликати засідання Ради національної безпеки і оборони України, за участі голів депутатських фракцій (депутатських груп) Верховної Ради України з метою напрацювання пропозицій щодо стратегії подальшої боротьби з пандемією та вжиття комплексних заходів органів законодавчої та виконавчої влади у сфері протидії пандемії. У документі також ішлося про:

1.протиправну бездіяльність системи органів виконавчої влади та особисто Президента України у сфері реалізації державної політики з протидії поширенню пандемії;

2. забезпечення рівного доступу населення України до безпечних та якісних вакцин і неухильного дотримання порядку та строків масової вакцинації населення України;

3. мінімізацію негативних наслідків пандемії в усіх сферах життя українського суспільства;

4. відповідальність за фактичний зрив масової вакцинації населення;

Фракція ЄС закликала підтримати цей необхідний законодавчий акт, але постанову було ганебно ПРОВАЛЕНО монобільшістю.

Проєкт, який дозволив би мобілізувати зусилля органів законодавчої та виконавчої влади у сфері протидії поширенню коронавірусу, не набрав необхідної кількості голосів та був знятий з розгляду.

Серед тих, хто був проти або демонстративно не голосував, на жаль, більшість народних депутатів з Харкова. Хто і як голосував, хто був проти допомоги лікарям:

МЕЗЕНЦЕВА М. С. — відсутня
КУНИЦЬКИЙ О. О. — утримався
ОДАРЧЕНКО А. М. — утримався
КІНЗБУРСЬКА В. О. — проти
ЗДЕБСЬКИЙ Ю. В. — утримався
БАКУМОВ О. С. — утримався
Фельдман О. Б. — ЗА
ПИВОВАРОВ Є. П. — не голосував
ШЕНЦЕВ Д. О. — відсутній
ЛЮБОТА Д. В. — проти
ЛІТВІНОВ О. М. — утримався
КРАСОВ О. І. — утримався
МИКИША Д. С. — проти
СВІТЛИЧНА Ю. О. — відсутня
БОНДАРЕНКО О. В. — відсутній
ВЕНІСЛАВСЬКИЙ Ф. В. — не голосував
Данілов В. Б. — ЗА
КИРИЧЕНКО М. О. — утримався
КОЛІСНИК А. С. — утрималась
Павловський П. І. — ЗА
СУШКО П. М. — утримався
ЯКИМЕНКО П. В. — утримався

Сьогодні Україна перебуває на другому місці за рівнем смертності у Європі. Упродовж осені та зими 2020-2021 років від грипу та пневмонії в Україні померло 9948 людей – втричі більше, ніж за осінь-зиму 2019-2020. Причому за період осені-зими 2020-2021 року ще 25 080 людей померли внаслідок COVID-19.

Свідоме ігнорування голосувань за такі важливі постанови, або ж відсутність депутатів при їхньому розгляді з метою приховання власного волевиявлення, рівноцінна позиції тим, хто голосував проти — ПРОТИ РОЗРОБКИ СТРАТЕГІЇ ПОДОЛАННЯ ПАНДЕМІЇ В УКРАЇНІ.