“Слуги” продовжують масштабну атаку на українську мову

Сьогодні на розгляд гуманітарного комітету парламенту знову виносяться законопроєкти монобільшості № 4638 і 4638-2, які пропонують перетворити закон про мову на декларацію, дозволивши його безкарно порушувати.

Європейська Солідарність наголошує на тому, що ці проєкти несуть велику загрозу механізму захисту прав людини на отримання інформації та послуг українською мовою.

Ще на початку року мовні пропозиції “слуг” викликали неабияке обурення в суспільстві та в органах влади.

Нагадуємо, що групою народних депутатів провладної партії у грудні було розроблено маргінальний законопроєкт , яким пропонується скасувати штрафи для суб’єктів господарювання за порушення закону щодо застосування державної мови у сфері обслуговування споживачів.

Альтернативним проєктом Закону № 4638-2 пропонується уніфікувати терміни набрання чинності нормами закону, що встановлюють штрафні санкції за порушення Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» та перенести строки впровадження штрафних санкцій для суб’єктів господарювання на липень наступного року.

Тоді ці питання були зняті з розгляду, адже проти ухвалення проєктів виступили уповноважений з захисту державної мови, Міністерство юстиції та Міністерство фінансів. Проте законопроєкти “слуг” № 4638 і 4638-2 знову в порядку денному комітету.

“Європейська Солідарність” вважає, що єдиним прийнятним рішенням щодо цих проєктів з точки зору права, національної безпеки і політичної відповідальності є рішення не включати їх до порядку денного сесії, зняти з розгляду назавжди та припинити грати на руку Кремля!