Автопікет «Дайте нам дихати!»

Боротьба зі шкідливими викидами Харківського коксохімічного заводу бере свій початок ще 2011 року, коли на отруйному підприємстві внаслідок перевірки Харківської та Луганської Державної екологічної інспекції було зафіксовано забруднення ґрунтів водного об’єкта загальнодержавного значення.

З цього і почалася десятирічна бюрократична тяганина, яка все частіше обходиться ціною здоров’я та життя харків’ян.

Унаслідок проведеної екоінспекції «Коксового заводу «Новомет» було зафіксовано викиди небезпечних речовин в атмосферне повітря. Це – аміак, фенол і сірководень. Також на вулицях поблизу заводу помічено перевищення гранично допустимих концентрацій формальдегіду та оксиду вуглецю. Подібна діяльність є нічим іншим як екоцидом, що є злочином за Кримінальним кодексом України – ст. 441 КК України.

Мітинги проти діяльності коксохімічного заводу стали вже невід’ємною частиною міського життя. Людям доводиться боротися за своє законне право на екологічну безпеку. Неодноразово харків’яни виходили на страйки, перекривали рух транспорту, подавали позови до суду, змушували міського голову, державні й екологічні інстанції вчинити тиск на власників підприємства, але чергові спроби виявилися марними.

Байдужість та ігнорування цієї проблеми становить велику загрозу, адже локальні екологічні порушення можуть рано чи пізно завдати значної шкоди всій країні.

Вже у вівторок закликаємо усіх небайдужих долучитися до автопікету «Дайте нам дихати!».

Збираємося завтра, 20 квітня, о 9:00 на Майдані Свободи. Заявимо разом про свою незгоду, адже маємо право на чисте повітря. Подробиці події за посиланням.

Увага! Пам’ятайте про дотримання протиепідемічних заходів безпеки: дотримуйтеся соціальної дистанції, використовуйте маски й рукавички, візьміть з собою антисептик.