Звернення щодо внесення садиби Щербініна до переліку будівель, ремонт яких запланований в рамках підготовки до святкування 300-річчя Г.С. Сковороди

14 жовтня 2020 року народний депутат Ірина Фріз спільно з колегами зареєстрували проєкт Постанови «Про відзначення 300-річчя від дня народження Григорія Сковороди» на державному рівні. 4 листопада ВРУ підтримала цю постанову, відповідно до якої має бути розроблений та затверджений план заходів щодо відзначення на державному рівні 300-ї річниці з дня народження українського філософа та передбачення у проєктах законів про Держбюджет на 2021 і 2022 роки коштів на фінансове та матеріально-технічне забезпечення цих заходів.

У Постанові визначено перелік будівель, які потребують ремонту та мають безпосереднє відношення до життєвого шляху Григорія Сковороди, зберігають його культурний спадок.

Фракція «Європейської Солідарності» в Харківській обласній раді звертає увагу, що на Харківщині практично в центрі селища Бабаї знаходиться садиба поміщика Щербініна, з якою пов’язаний останній період життя Сковороди, а саме – мандрів. У 70-ті рр. ХХ ст. філософ жив та працював у цій садибі, саме в цьому будинку були написані «Харківські байки». Наразі історична пам’ятка перебуває в аварійному стані та поступово перетворюється в притулок для асоціальних елементів.

Ми наголошуємо, цей об’єкт є самою знаковою історичною та культурною пам’яткою населених пунктів Височанської громади, яка збереглася до наших днів. Саме Г.С. Сковорода є основою для формування культурної ідентичності новоствореної Височанської громади.

Тому враховуючи історичну та культурну значимість об’єкту, фракція «Європейської Солідарності» в Харківській облраді звертається до Ольги Стефанішиної – голови організаційного комітету з підготовки та проведення заходів щодо відзначення на державному рівні 300-річчя з дня народження Григорія Сковороди та до членкині цього комітету Ірини Фріз з пропозицією внести садибу Щербініна (Харківська область, Харківський район, сел. Бабаї, вул. Михайлівська, 1) до переліку будівель, ремонт яких запланований в рамках підготовки до святкування 300-річчя з дня народження українського філософа та передбачити виділення коштів з Державного бюджету України на ці роботи.