Проблему забруднення річки Уди вдалося зрушити з мертвої точки

Координатору ГО «Зелений Фронт» Олександру Богданісу та депутату Харківської облради від «Європейської Солідарності» Кирилу Храпку вдалося зрушити з мертвої точки проблему забруднення річки Уди неочищеними каналізаційними стоками Темнівської виправної колонії №100.

У колонії вже кілька років працює цех, де ув’язнені переробляють пластикові пляшки на вторсировину. Харківська компанія з переробки виробничих відходів передала туди обладнання, відтоді процеси контролює керівництво виправної колонії.

На берегах та в руслі Уди і далі за течією в Сіверському Донці місцеві мешканці помічають подрібнений пластик. Окрім пластика, в річку стікає каналізація, що експлуатується колонією та виробничим цехом.

Мешканці неодноразово зверталися до Держекоінспекції та місцевих рад, проте дана проблема тривалий час залишалася поза увагою.

5 квітня, координатору «Зеленого Фронту» Олександру Богданісу та депутату фракції «Європейська Солідарність – Харківщина» Кирилу Храпко вдалося отримати деякі супроводжуючі документи від Департаменту захисту довкілля та природокористування ХОДА стосовно заяви активістки Анни Смоловик щодо забруднення річки Уди.

Також була проведена нарада в Департаменті, на якій було прийнято рішення ініціювати засідання профільної постійної комісії Харківської облради із залученням усіх зацікавлених сторін.