РНБО запровадило санкції проти “Россотруднічества”

На засіданні Ради нацбезпеки та оборони було прийнято рішення про ведення санкцій проти низки російських компаній, серед яких «Россотрудничество» – Російський центр науки і культури, який нещодавно назвав Тараса Шевченка «російсько-українським поетом».

Представництво «Россострудничества» працює в Києві з 2007 року. Громадські активісти неодноразово заявляли про необхідність закриття цього відділення державної російської агенції, яке своєю діяльністю продовжує пропагувати на території України кремлівські наративи. У Верховній Раді восьмого скликання двічі піднімали це питання:

Россотруднічєство не має нічого спільного з наукою та культурою. Це підтверджується в першу чергу реакцією її очільника Євгена Прімакова, онука колишнього керівника російської розвідки на рішення Радбезу України. Відверта та нахабна погроза від представника країни, що веде підступну та фактично відкриту війну проти України свідчить про правильність цього рішення” – зауважує народний депутат Європейської Солідарності та голова Харківської територіальної організації Ірина Фріз.

Санкції передбачають блокування активів, блокування інтернет-провайдерами доступу до вебресурсів, припинення спільних проектів та програм у гуманітарній, наукових та інших сферах. Крім того, важливо, щоб Україну в цих діях підтримали й уряди інших держав-партнерів та заборонили в себе діяльність філіалу російської розвідки, що ховається за ширмою гуманітарного співробітництва.

Будь-які спроби Росії представити себе в ролі жертви розбиваються о факти стягування до кордонів України військових формувань, вбивств громадян за кордоном, застосування хімічної зброї, кібератак та інших методів гібридної війни” – зауважує Ірина Фріз.

Разом з тим народний депутат звертається до інших депутатів Верховної Ради негайно розглянути законопроекти про колабораціонізм для того, аби знищити потенціал п’ятої колони Кремля в Україні.