Земельні баталії на сесії Височанської селищної ради

2 квітня, відбулася сесія Височанської селищної ради, яка здебільшого була присвячена земельним питанням і проходила в доволі напруженій атмосфері.

На початку сесії депутат Європейської Солідарності Микола Благовестов звернувся до присутніх та безпосередньо до голови селищної ради Олександра Мороза з приводу причини відсутності відповідей на деякі його звернення, а також чому не всі питання по землі винесли на розгляд. На що голова хотів винести на голосування вилучення Миколи Благовестова із сесійної зали, однак масове обурення присутніх місцевих мешканців та активістів, які були запрошені на засідання, не дозволили це реалізувати:

До нас зверталися мешканці Височанської ОТГ з різних питань, багато людей були стурбовані виділенням земельних територій водоохоронної зони ставка “Гайдучка” під будівництво і експлуатацію житлових приміщень за 5 та 15 метрів від води” – коментує занепокоєння місцевих мешканців Микола Благовестов.

Завдяки зусиллям депутатів та активності місцевих мешканців це питання було повернуто на доопрацювання.

Напередодні сесії відбулося закрите засідання земельної комісії, на яку депутати “Європейської Солідарності” не були запрошені. Саме рішенням комісії й було винесено на розгляд сесії близько шістдесяти питань про виділення землі тим чи іншим суб’єктам, однак малоймовірно, що за цей час можливо проаналізувати всі звернення.

Найбільше всіх нас збентежила ситуація, коли під час доповіді заступник селищного голови з правових питань та розвитку території громади Голубов Сергій поставив на розгляд сесії питання про передачу земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства йому ж самому” – продовжує Наталія Пахніна. Рішенням сесії дане питання було повернуто на доопрацювання.

Велика кількість питань, яка була піднята під час сесії, вимагає посиленої уваги зі сторони громадськості, депутатського корпусу, адже тільки спільними зусиллями можливо забезпечити покращення рівня життя в громадах Харківщини.

Окрема подяка присутнім небайдужим мешканцям, які проявили активну громадянську позицію до важливих питань, які були винесені на розгляд цієї сесії.