Примусова евтаназія – неприйнятний метод для скорочення чисельності безпритульних тварин!

Про це наголосив депутат Харківської міської ради від Європейської Солідарності Ігор Пушкарьов під час засідання постійної комісії з питань забезпечення громадського порядку, дотримання законності, охорони прав, свобод та законних інтересів громадян.

Напередодні засідання комісії Ігор Пушкарьов разом із колегами по фракції за зверненням представників громадськості та зоозахисних організацій здійснили робочу поїздку до Комунального підприємства «Центр поводження з тваринами». Але більшість питань, які були у депутатів, залишились без відповіді.

Для аналізу звіту директора притулку щодо пріоритетних напрямів діяльності комунального підприємства «Центр поводження з тваринами» на 2021 рік було запрошено представників громадськості та зоозахисних організацій.

Голова комісії наголосив на необхідності негайно припинити примусову евтаназію безпритульних тварин та на запровадженні практики врегулювання чисельності безпритульних тварин шляхом використання методу ВСП (вилов – стерилізація – повернення).

Евтаназія безпритульних тварин є неприйнятним методом для скорочення їх чисельності, вона має проводитися лише за ветеринарними показниками у випадках небезпечних та смертельних хвороб тварин. Метод ВСП використовують у багатьох країнах Європи та на відміну від безповоротного вилову, він спрямований не на пряме вилучення бездомних тварин, а на поступове зниження їх чисельності або зупинку росту чисельності», – наголосив депутат «Європейської Солідарності» Ігор Пушкарьов.

Члени комісії підтримали внесення даної ініціативи до Програми поводження з домашніми тваринами та регулювання їх чисельності у місті Харкові на 2018-2022 роки.

Крім цього, присутні дійшли висновку щодо необхідності створення громадської ради при КП «Центр поводження з тваринами» для підвищення ефективності роботи підприємства.

Також Департаменту житлово-комунального господарства були надані рекомендації проаналізувати діяльність КП за 2015-2020 роки та підготувати пропозиції щодо можливого проведення реорганізації підприємства з метою покращення його якості та іміджу.