Харків’яни проти отруйної діяльності “Коксохіму”

15 березня, мало було відбутися судове засідання за апеляційною скаргою харківського коксового заводу “Новомет” щодо рішення Харківського окружного адміністративного суду про тимчасову зупинку роботи підприємства до отримання дозвільної документації або встановлення очисних споруд:

“Ми прийшли сьогодні сюди для того, щоб вимагати законного рішення, щоб показати суддям про свою підтримку і показати мешканцям міста Харків свою незгоду з тим, що відбувається протягом останніх шести місяців, або навіть року, щодо викидів в повітря отруйних речовин” – зауважує один з керівників ініціативної групи Олександр Константинов.

“Щодо діяльності “Коксохіму”, то його можна охарактеризувати одним словом – порушення. Порушення екологічних, етичних норм, порушення законодавства України. Зараз в першу чергу “Коксохім” проводить свою діяльність без дозвільних документів, без очисних споруд, тобто він напряму отруює нас і наших дітей. На мій погляд, він повинен припинити діяльність і саме підприємство перенести за межі міста” – коментує депутат Харківської міської ради від Європейської Солідарності Ігор Пушкарьов .

Проблема була озвучена депутатами міської ради, народні депутати від ЄС Ірина Фріз спільно з колегами по фракції — Артуром Герасимовим , Іриною Геращенко, Mariya Ionova та Іванною Климпуш-Цинцадзе зверталися до Кабінету Міністрів України щодо діяльності Коксового заводу «Новомет».

Місцева влада схвально відреагувала щодо необхідності розв’язання проблеми й підтримала рішення про призупинення роботи коксового підприємства, однак “Новомет” продовжує спроби утвердити в суді за собою право отруйної діяльності в місті Харків. Судове засідання було перенесено на 24 березня. До зустрічі за тиждень!