У Харкові не місце маркерам радянської ідентичності

15 лютого у Харкові біля Другого апеляційного адміністративного суду пройшов пікет у зв’язку з черговими спробами міської влади повернути проспекту Петра Григоренка ім’я кривавого маршала Жукова.

Попри те, що Верховний суд залишив без задоволення касаційну скаргу Харківської міської ради у справі про перейменування проспекту Григоренка на ім’я Жукова, представники міської влади продовжили наполягати на повторному розгляді апеляції вже в приміщенні іншого суду:

“Ми вже фактично майже два роки зустрічаємося під цими судами, вирішуємо долю рекомунізації. І раптом 8-го травня 2019 року, коли стало зрозуміло, що прийшов новий президент, коли стало зрозуміло, що нова сила з ідеологією “какая разніца” починає захоплювати політичне поле України, раптом стартонув цей процес” – зауважує політолог та депутат Харківської обласної ради від ЄС Галина Куц: 

“І фактично, якщо розібратися, повернення назви Жукова, це насправді повернення радянської ідентичності на простір Харківщини. Тому що з точки зору політології, зараз іде війна символів. Бо вже зникли маркери, які були обєднуючими для колишнього радянського простору. Це були маркери раніше площадь Лєніна і в Саратові, і в Харкові, і во Львові, і в Москві. І коли людина приїжджає в якесь місто, то вважає, що “ага, тут свої”. Тобто це маркери, які підживлювали всереді підсвідомо цей архетип “свої”. І раптом в Україні, швидко почали з’являтися інші маркери”. 

“Насамперед це для нас дуже принципове питання, яке ми маємо відстоювати. Це не просто перейменування топонімів, це крок назад до Росії. Тому ми будемо послідовно відбивати кожну їхню спробу й відстоювати українську ідентичність” – зауважує депутат Харківської міської ради від ЄС Ігор Пушкарьов.

Другий апеляційний адміністративний суд апеляційну скаргу Харківської міської ради на рішення Харківського окружного адміністративного суду про визнання протиправним та нечинним рішення залишив без задоволення!