Харків’яни на варті захисту декомунізації

Сьогодні біля Другого апеляційного адміністративного суду Харкова з дотриманням протиепідемічних норм пройшла акція проти чергових спроб міської влади повернути проспекту Петра Григоренка ім’я маршала Жукова.

Ситуація рекомунізації є абсурдною та абсолютно протизаконною. Це не перший напад в Харкові та в Україні на закон про декомунізацію, який забороняє називати об’єкти топоніміки іменами людей, які обіймали керівні посади в органах радянської влади. Тим паче постать кривавого маршала має сумнівну славу та суперечить морально-естетичному аспекту.

«Це рекомунізація почалася одразу після виборів президента у травні 2019 року міським головою Харкова. І фактично це удар по ідентичності харків’ян, це відтягнення у радянській світ. Дуже сумно, що міська влада, яка мала би займатися комфортом мешканців, займається проблемами ідентичності та вносить розкол», – коментує активіста, доктор політичних наук Галина Куц.

«Всі топоніми, які пов’язані з катами нашого українського народу, з ворогами, повинні зникнути не тільки з мапи Харкова та України, вони потрібні зникнути з нашої історії та нашої пам’яті!» – наголошує громадський діяч Ігор Пушкарьов.

Європейська Солідарність виступає одним з позивачів щодо унеможливлення перейменування проспекту Петра Григоренка на ім’я кривавого маршала. Ми сподіваємося на справедливе рішення суду, адже в Україні не місце рудиментам радянського устрою.