Харків на захисті мовного закону

3-го листопада під стінами Харківської ОДА відбулася акція щодо захисту закону про мову.

Конституційний суд України у закритому режимі продовжив розгляд конституційності закону про функціонування української мови як державної. Подання про вимогу перевірки законопроєкту до КС ініціювали народні депутати ОПЗЖ.

В Україні вже понад рік функціонує закон «Про забезпечення функціонування української мови як державної», згідно з яким українська мова є обов’язковою для органів державної влади та публічних сфер. П’ята колона в Україні намагається дестабілізувати та розхитати ситуацію в державі, здійснюючи чергові атаки на важливі складові, які визначають нашу самоідентичність. Той, хто зазіхає на мову – є ворогом нашої держави. Той, хто мовчки спостерігає за цим – потурає ворогу. Ми як партія не дозволимо руйнувати державу зсередини проросійським силам та їх політичним сателітам», – коментує народний депутат, голова Харківської територіальної організації Європейська Солідарність Ірина Фріз.

В останній тиждень ми спостерігаємо, що йде надшвидкісне перетворення України в слабку державу в очах Заходу. Проросійські сили побачили, що прийшли місцеві вибори, а того результату, який вони очікували, не має. Плану «А» не сталося, у дію пішов план «Б», який має на меті дестабілізувати всі українські інституції», – підкреслила кандидат від «Європейської Солідарності» Галина Куц.

П’ята колона продавлює свої інтереси, а саме – інтереси Російської Федерації. Начебто цей закон про мову принижує. Я не бачу ніякого приниження в законопроєкті, який захищає права українського народу», – наголошує кандидат від «Європейської Солідарності» Олег Абрамичев.

Проросійські сили спеціально підіймають це питання і тиснуть на мову, тому що знають, що без нашої мови, без нашої армії, без нашої віри не буде нашої країни!», – коментує керівник «Солідарної Молоді» Харкова Владислав Недодаев.

«Європейська Солідарність» сподівається на справедливе рішення суду. Тому #ЄднаймоСили аби захистити українську мову, адже тільки разом ми зможемо збудувати успішну та сильну державу!