Ірина Гончарова про важливість завершення процесу декомунізації в Харкові

Ірина Гончарова – лікар-психіатр, кандидат медичних наук, громадська діячка та захисниця історичної та культурної спадщини нашого міста. Виступає за збереження української ідентичності на Слобожанщині.

Більшість країн Східної Європи позбулися комуністичної спадщини ще у 90-х роках минулого сторіччя. Україна продовжувала жити з Леніними, Жуковими так іншими катами українського народу на вулицях і площах. Депутат Верховної ради від Європейської Солідарності історик Володимир В’ятрович вважає, що відсутність політики декомунізації в Україні після проголошення незалежності була однією з причин, які призвели до неорадянського реваншу режиму Януковича.


“Носії радянських цінностей нині є головним кадровим резервом терористичних загонів у так званих ДНР та ЛНР. Тому питання декомунізації для України сьогодні стосується вже не лише гуманітарної політики, але й політики безпеки” – зауважує Ірина Гончарова.

Процес декомунізації зрушив з мертвої точки завдяки ухваленому у квітні 2015 року Верховною Радою України пакету законів. 15 травня 2015 року закони підписав Президент України Петро Порошенко.

Навіть попри спроби Харківської міської влади всіма силами загальмувати декомунізацію міста, громадська топонімічна група, яку очолила Марія Тахтаулова, та активна позиція патріотичної громадськості, яка зірвала спланований Кернесом сценарій громадських слухань 268 вулиць Харкова, повернули свої історичні назви або отримали нові.

Після обрання до міськради Ірина Гончарова планує завершити процес декомунізації нашого міста.