Відкриття пам’ятних дощок загиблим Героям Харківщини

15 жовтня в Харкові на фасаді храму Іоана Богослова, який є одним із найстаріших у місті, відкрито меморіальну дошку загиблим воїнам російсько-української війни з Харківщини. Для того, щоб реалізувати цю велику справу довелося прикласти чимало зусиль, задіяти велику кількість небайдужих:

«Це дійсно всенародний пам’ятник, — каже голова ГО «Всеукраїнського об’єднання рідних, зниклих безвісти та загиблих захисників України» Марина Полякова. — Адже необхідні для його встановлення 130 тисяч гривень ми рік збирали серед рідних загиблих воїнів, волонтерів, бізнесменів і студентів».

Автором проєкту є Михайло Квітка. Меморіальна композиція виконана у вигляді плит, між якими встановлено тризуб з терновим вінком. Імена та прізвища 275 жителів регіону, які загинули на Сході України, нанесені на шести пам’ятних дошках. Автором

«Дуже символічно, що відкриття цього пам’ятника відбулося наступного дня після великого свята Покрови та Дня Захисника України. Я дуже радий, що Європейська Солідарність також долучилася до реалізації цієї важливої справи» — коментує кандидат від ЄС та волонтер Олег Абрамичев.

«Я думаю, як і багатьом моїм співслужителям, доводилося відспівувати цих Героїв. І кожен священник, як мені здається, під час війни повинен бути хоч трошки капеланом. хоч трошки має бути разом з нашими воїнами на передовій. Думкою, серцем і особливо молитвою» — говорить настоятель храму отець Віктор Маринчак.