Харків відвідала перша жінка, яка розгорнула український прапор на орбіті Землі

Харків відвідала перша жінка, яка розгорнула український прапор на орбіті Землі

Харківщину з офіційним візитом відвідали заступник аташе з питань культури Посольства США в Україні Майкл Хакетт та друга людина, яка в космічному просторі розгорнула національний прапор України, астронавтка NАSА – Гайдемарі Стефанишин-Пайпер. Із делегацією зустрівся перший заступник голови Харківської обласної ради, голова фракції «Солідарність» у облраді Віктор Коваленко.

У ході зустрічі сторони визначили подальші напрями співпраці між Харківською областю та США у сфері культури, а також обговорили соціально-економічний розвиток регіону.

1    2

Зокрема, Віктор Коваленко нагадав присутнім, що нещодавно Харківська область та посольство США підписали окрему угоду, яка стосується розвитку економічного та культурного напрямків.

«Ми вдячні посольству США за нашу спільну плідну співпрацю, результатом колаборації стало впровадження багатьох проєктів та програм соціально значення. Перш за все, створення Центрів надання адміністративних послуг, які на Харківщині є одними із кращих в країні», – сказав перший заступник голови обласної ради.

3   4

Наразі територію Харківської області поширюються десять програм і проектів міжнародної технічної допомоги, які фінансуються Урядом США. Серед них проєкти USAID, що діють за п’ятьма напрямками: «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність (DOBRE)», «Конкурентоспроможна економіка України», «Аграрний та сільський розвиток», «Програма місцевого системного розвитку», «Кредитування сільськогосподарських виробників».

Завдяки існуючому співробітництву, зазначив Віктор Коваленко, у Вашингтоні відкрито офіс Харківської області, де представники провідних харківських підприємств та бізнесу налагоджують співпрацю з ринком США.

«Основна робота офісу – конкретні проекти з просування економічних, культурних та гуманітарних інтересів в США не тільки Харківщини, а й України в цілому. Це потужна площадка для реалізації ініціатив країни на міжнародній арені», – повідомив Віктор Коваленко.

6   5

Характеризуючи свій візит в Харківську область, Майкл Хакетт зауважив, що саме цими днями проходить Всесвітній тиждень космосу: «Харківщина була і залишається одним із провідних центрів космічної галузі, тому ми дуже раді, що саме у дні космонавтики зможемо ознайомитися ближче із виробничими, науковими й освітніми організаціями області, які працюють для розвитку космонавтики».

Як підкреслила Гайдемарі Стефанишин-Пайпер, уперше вона побувала в Україні ще у 2007 році та мріяла повернутися знову. «Мені відомо, який величезний внесок зроблено чисельними підприємствами Харківщини для освоєння космосу. До того ж, у професійній сфері я зустрічала досить багато космонавтів, які розповідали про Харківщину та її вплив на космонавтику».

Під час зустрічі, сторони виказали сподівання на подальшу співпрацю та запровадження нових соціально важливих проєктів у сфері економіки, бізнесу, культури, тощо.