У Лозовій створять інклюзивно-ресурсний центр

У Лозовій створять інклюзивно-ресурсний центр

Установа працюватиме в одній будівлі з відділенням денного догляду для дітей з інвалідністю місцевого терцентру соціального обслуговування. Із роботою відділення та планами майбутнього ресурсного центру ознайомилася голова ХОДА, депутат облради від БПП Юлія Світлична під час робочої поїздки до Лозівського району.

7   1

Відділення денного догляду для особливих дітей працює в Лозовій із січня 2017 року – його створили, залучивши до співпраці громадську організацію для дітей з інвалідністю та їх батьків «Перлинки». У приміщенні терцентру провели ремонт за рахунок місцевого бюджету, а придбати реабілітаційне обладнання, меблі й техніку допомогли німецьке товариство GIZ та ЮНІСЕФ. Протягом 2017 року коштом Українського фонду соціальних інвестицій у приміщеннях відділення замінили вікна, а в 2018-му планують утеплити фасад.

2   5

Зараз реабілітацію тут проходить 41 дитина з інвалідністю. З дітьми працюють психологи, логопеди, масажисти тощо.

«Реабілітація в центрі для дітей повністю безкоштовна. Діти отримують тут фахову підтримку, а батьки мають психологічну підтримку від спеціалістів», – відзначила Юлія Світлична.

Під час відвідання закладу вона передала відділенню акустичну систему, необхідну в роботі. Також керівник області обговорила зі спеціалістами план створення тут Лозівського інклюзивно-ресурсного центру.

3   6

«Це було б дуже добре, – оцінила перспективу завідувачка відділення Ольга Ашиткова. – Адже коли в дитини розпочинається рання реабілітація, то вже до 3-х років видно – чи може дитина повністю піти в інклюзію, до звичайного дитсадка, або ще щось треба виправляти. При такій взаємодії ми досягнемо більших результатів».

Під час спілкування з Юлією Світличною Ольга Ашиткова також порушила питання розширення штату відділення. Керівник області запевнила, що розгляне можливості надання допомоги в цьому питанні.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*