На Харківщині обговорили закон про декомунізацію

У Харкові відбувся круглий стіл щодо перейменування вулиць, парків, станцій метро та районів Харкова, які підпадають під дію закону про декомунізацію. У заході взяли участь керівництво ХОДА, волонтери, учасники АТО та представники громадськості, більшість з яких свого часу й виступали ініціаторами перейменувань радянських топонімів Харкова.

3

За словами заступника голови ХОДА Михайла Черняка, 21 травня закінчиться тримісячний термін реалізації норм Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарного режимів та заборону пропаганди їхньої символіки».

«Ми обговорили з громадськістю топоніми Харкова, адже в області декомунізація майже завершена. Такий діалог з активною частиною громади вкрай важливий для нас, і ми обов’язково врахуємо ваші побажання та пропозиції», – зазначив Михайло Черняк.

4

Як зазначив заступник голови Харківської територіальної організації партії «Солідарність» – Блок Петра Порошенка» Віталій Маляренко, крім декомунізації Україні потрібно провести багато інших реформ, але саме декомунізація є важлива для майбутнього країни.

DSC_0386

«Я вважаю, що декомунізація це невід’ємний елемент реформи, але вона має відбуватися поруч з реформами в українській освіті, охороні здоров’я та економічними реформами. Але, в будь-якому випадку, декомунізація – це інвестиція в наше спільне майбутнє», – наголосив Віталій Маляренко.

2

За даними заступника директора Департаменту масових комунікацій – начальника управління внутрішньої політики ХОДА Ігоря Ісаєнка, всього в Харкові та області з 20 тисяч топонімів підпадають під дію закону про декомунізацію близько 4000.

«Зараз ця робота – вже на завершальній стадії. Залишається місто Харків. Український інститут національної пам’яті підтвердив 50 топонімів, які не були перейменовані. Тому зараз наше завдання – обговорити нові назви, які напрацьовані та запропоновані громадськими активістами, представниками Харківської топонімічної групи, депутатами. Надалі ми проведемо певну роботу з топонімістами та надамо пропозиції робочій групі при голові ХОДА»,- зауважив Ігор Ісаєнко.

1

Зазначимо, в Харківській області, згідно з реєстром Українського інституту національної пам’яті рекомендовано перейменувати 102 населених пункти. На сьогодні рішенням Верховної Ради України перейменовано 64, документи по інших пунктах підготовлені й чекають на затвердження парламенту.