Харківщина спільно з USAID реалізують проекти в сфері надання адмінпослуг

Перспективи розширення співпраці регіону з Офісом ініціатив перехідного періоду USAID в рамках проекту «Українська ініціатива зміцнення громадянської довіри» обговорили в ході зустрічі заступника голови ХОДА, голови фракції «Солідарність» – Блок Петра Порошенка» у Харківській обласній раді Юлії Світличної з директором Офісу Стівеном Ленноном.

4

Відкриваючи зустріч, Юлія Світлична поінформувала представника USAID про економічну і суспільно-політичну ситуацію в регіоні, а також розповіла про реалізацію реформ в Харківській області. Зокрема, сторони обговорили хід впровадження електронного документообігу та системи ProZorro.

1

«Ми знаходимося на початковому етапі впровадження електронного документообігу, який зараз проходить в апараті ХОДА. Впровадження електронного документообігу зробить механізм прийняття управлінських рішень прозорим і зрозумілим для громадян. Також ця система допоможе нам скоротити фінансування на організацію нашої діяльності», – зазначила Юлія Світлична.

Вона також навела приклади позитивної співпраці регіону з USAID.

«На території області впроваджено низку проектів – починаючи від допомоги внутрішньо переміщеним особам і закінчуючи допомогою структурним підрозділам центральних органів виконавчої влади на місцях. В ході візиту офіційної делегації Харківської області до Вашингтона ми провели зустріч з керівництвом USAID і домовилися, що будемо впроваджувати нові проекти. USAID запропонувало впровадження одного з проектів, який дозволить надавати кредити малому і середньому бізнесу в сфері агропромислового комплексу. Також хотіла відзначити, що у нас є домовленості про реалізацію спільних проектів в сфері надання адміністративних послуг, а також реалізації низки проектів, які сприяють розвитку економічного сектора», – розповіла заступник голови ХОДА.

3

Стівен Леннон поцікавився ходом реалізації проекту з будівництва Обласного центру надання адміністративних послуг. Юлія Світлична зазначила, що в цій сфері робота триває за двома напрямками. По-перше, це – будівництво самої будівлі з урахуванням всіх вимог, які повинні бути дотримані для відкриття центру.

5

«Другий напрямок – це наповнення роботи центру послугами, які допоможуть людям відчути результат його роботи. Ми б хотіли надавати ті послуги, які в Україні «зарегульовані», наприклад, – видача водійських прав, оформлення закордонних паспортів, різних довідок, які на даний момент важко оформити. Наше завдання – в тому, щоб до цього центру міг прийти будь-який мешканець області, незалежно від місця проживання, і отримати необхідні документи законно і в найкоротші терміни», – пояснила Юлія Світлична.