Україні потрібен спрощений механізм реєстрації ліків – Ірина Цветкова

В Україні на сьогодні одні з найвищих цін на ліки у світі, тому рішення Уряду стосовно підвищення доступності препаратів для населення, а саме запровадження в Україні спрощеного механізму реєстрації ліків є своєчасним в нинішніх економічних умовах. Так прокоментувала одне із перших рішень нового Уряду щодо демонополізації та дерегуляції фармацевтичного ринку депутат Харківської міської ради фракції партії «Солідарність» Ірина Цветкова.

За словами Ірини Цветкової, демонополізація і дерегуляція фармацевтичного ринку сприяє створенню конкуренції щодо якості та цін на фармацевтичному ринку. Ці кроки дозволять значно знизити ціни для кінцевого споживача в аптеці, бо основна складова ціни формується саме на момент ввезення та реєстрації препарату.

«Я, як фахівець в фармацевтичній галузі та керівник аптечної мережі, знаю, що ціни на деякі лікарські засоби недоступні для незахищених верств населення. Стикаючись з чужою бідою, не можна залишитися байдужим. Аптеки проводять пільгові програми, але цього не достатньо. Вважаю своєчасним кроком вирішення даного питання та сподіваюся, що наступні рішення будуть спрямовані на підтримку вітчизняних виробників», – наголосила депутат Харківської міської ради фракції «Солідарність» Ірина Цветкова.