Ігор Райнін зустрівся з першим космонавтом незалежної України

З Леонідом Каденюком голова Харківської територіальної організації партії «Солідарність» – Блок Петра Порошенка» Ігор Райнін обговорив перспективи розвитку аерокосмічної галузі нашої країни.

Під час візиту до Харківської області радник голови Державного космічного агентства України, Герой України Леонід Каденюк взяв участь у студентській конференції в НТУ «ХПІ» та відвідав виставку, присвячену 55-річчю першого польоту людини в космос. Враженнями від побаченого він поділився з головою обласної державної адміністрації Ігорем Райніним.

4

«Харківські студенти – молодці, мені дуже сподобався ваш ХПІ, – зазначив перший український космонавт. – Звичайно, людина, яка побувала «там», всім цікава. Мені багато задають питань про українську космонавтику, правда, більшість з них звучать песимістично: наприклад, а чи є взагалі у нас «космос». Людям потрібно давати інформацію, тому що вони обізнані дуже слабо. Адже раніше ця тема взагалі була закрита. У Харкові – скільки підприємств цієї галузі, і всі вони довгий час були закритими. Люди, які тут працювали, – легендарні, вони творили історію та цивілізацію, а про них ми тільки зараз намагаємося щось розповісти. Так що, нам є, чим пишатися, і є, про що говорити».

2

Ігор Райнін підкреслив, що приїзд до нашого регіону першого космонавта України, Героя України – це велика подія. Він обговорив з Леонідом Каденюком ситуацію в аерокосмічній галузі Харківщини.

3

«У нас пройшло засідання Ради регіонального розвитку. Ми якраз на ньому порушували питання розвитку авіаційної промисловості – у першу чергу, ХАЗу. Питання розвитку цього підприємства ми серйозно будемо ставити перед новим Кабінетом міністрів, – підкреслив керівник облдержадміністрації. – Це – підприємство з традиціями, легендарне підприємство, тому необхідно знайти рішення ситуації, яка на ньому склалася. У нас є свої пропозиції, але, тим не менше, потрібно включатися центральній владі».

5

«Тема – дуже важлива і дуже перспективна, – зазначив Герой України. – Такі галузі, як космос і авіація, «тягнуть» за собою багато інших – наприклад, всю радіоелектроніку. Навіть сільське господарство і медицина пов’язані з космосом, просто треба це розуміти. Ті країни світу, які не займаються космосом, не можуть вважатися сучасними».