На Харківщині обговорили процес децентралізації влади

Харківська територіальна організація партії «Солідарність» – Блок Петра Порошенка» провела другий тематичний круглий стіл на тему «Децентралізація: об’єднання на шляху до Європи».

До участі у роботі круглого столу були запрошені експерти з питань державного управління, місцевого самоврядування, депутати міських, районних та селищних рад, голови районних адміністрацій та представники громадськості.

DSC_0366

Основною метою заходу було привернення уваги центральних і місцевих органів влади до перспектив розбудови місцевого самоврядування в умовах децентралізації влади.

Під час круглого столу заступник голови Харківської територіальна організація партії «Солідарність» – Блок Петра Порошенка» Віталій Маляренко відзначив, головною метою цього заходу є те, щоб представники місцевого самоврядування та громадськості певних територій не тільки отримали корисні знання, а й закріпили їх на практиці.

DSC_0386

«В Харківській області процес ведеться досить активно. Наш регіон налічую 458 міських, селищних і сільських рад. Вже створено у Вовчанському районі Старосалтівську територіальну громаду та готуються документи для подачі до Центральної виборчої комісії щодо призначення перших виборів голови та депутатів ради  Мерефянської територіальні громади у Харківському районі», – зазначив Віталій Маляренко.

У своїй доповіді керівник Харківського регіонального Офісу з підтримки реформи місцевого самоврядування та децентралізації повноважень органів виконавчої влади Діана Баринова зазначила, в Україні вже створені 159 об’єднаних громад, проте на Харківщині їх сьогодні всього дві, і в одній вже відбулися вибори.

DSC_0384

«Ситуація, яка була рік тому і зараз, істотно відрізняється. Понад 50% мешканців Харківської області вивчають в нюанси і налаштовані позитивно. На думку зарубіжних експертів, самодостатня громада –20-30 тис. осіб, але ми з нашими експертами вважаємо, що більш-менш нормально – 8-9  осіб. чол.. Але найголовніше, щоб громади за підсумками реформи могли стати успішними, самодостатніми і могли забезпечити розвиток своїх територій», – наголосила Діана Баринова.

Голова Великобурлуцької РДА Віктор Слиш зазначив, що на сьогодні децентралізація – одна з ключових реформ, яку реалізує влада в Україні і яку треба було провести набагато раніше.

DSC_0389

«Проблема в тому, що в нас немає стабільного законодавства. Постійно щось змінюється, доповнюється, вноситься. Але передача влади на місця – це єдиний спосіб створити в Україні систему конкуренції. Без децентралізації, в тому числі і фінансової, без об’єднання громад ми не можемо приступити й до проведення інших реформ – системи освіти, охорони здоров’я, правоохоронних органів», – вважає Віктор Слиш.

За словами заступника голови Харківської районної державної адміністрації Оксани Малишевої, реформа розпочалась не тільки завдяки головам сільрад та депутатському корпусу, а завдяки очікуванням людей.

DSC_0365

«Люди чекають на поліпшення життя. Вони прагнуть брати участь в житті села, району, області і навіть країни. І головна реклама реформ – це не борди, а конкретні справи: відремонтовані дороги, школи, лікарні, забезпечення людей робочими місцями», – наголосила Оксана Малишева.

Голова Пісочинського сільської ради Олег Чернобай повідомив, що найближчим часом планується створення об’єднаної громади, в яку, крім Пісочина, повинні увійти селищні ради Коротича і Березівки.

DSC_0380

«Зараз процес об’єднання знаходиться вже на завершальній стадії. Пісочинська громада буде налічувати 32 тис. мешканців. І завдяки такому об’єднанню ми зможемо поповнити бюджет на більш ніж 10 мільйонів гривень.  Тому ми постійно намагаємося доносити до населення області все те, що є доброго в цій реформі», – підкреслив Олег Чернобай.

DSC_0404

На завершення заходу були зроблені висновки: процес децентралізації, при всіх існуючих суперечностях, є необхідним етапом у становленні сучасної європейської України. Також було вирішено розробити пропозиції щодо реформи децентралізації влади і донести їх до депутатів Верховної Ради України.