Ігор Райнін зустрівся з главою Представництва ЄС в Україні Яном Томбінські

Предметом розмови стала соціально-економічна та політична ситуація в Україні й Харківській області.

Напередодні консультативного референдуму про ратифікацію Угоди про асоціацію між Європейським Союзом і Україною, який відбудеться 6 квітня в Нідерландах, однією з головних тем розмови керівника Харківської області та глави Представництва ЄС в Україні став зовнішньополітичний вектор, який було обрано нашою країною.

Так, Ігор Райнін наголосив на незмінності європейського курсу розвитку України і відзначив його підтримку з боку мешканців Харківської області – крайньої мирної точки на сході Європи. Сторони також обговорили розвиток співробітництва в напрямку реформування правоохоронної системи та боротьби з корупцією. Зокрема, голова Харківської обласної державної адміністрації повідомив, що в регіоні вже стартувала реалізація спільного з Посольством США проекту по боротьбі з корупцією. Меморандум про співпрацю в цьому напрямку був підписаний на початку лютого.

Ян Томбінські, у свою чергу, повідомив, що в реалізації подібних проектів керівництво Харківської області може розраховувати й на підтримку з боку Європейського Союзу. В ході зустрічі також обговорили поточні питання реалізації на території Харківщини проектів для підтримки тимчасово переміщених осіб, зокрема – відкриття за участю ЄБРР Центру підтримки малого і середнього бізнесу, який почне працювати вже найближчим часом.

«Це буде перший подібний центр, який ми відкриваємо в Україні, і він невипадково почне роботу саме в Харкові», – зазначив глава Представництва ЄС в Україні.